.:: ساکشن_روغن_-موتور_برقی_سواری مدل AMG:: Slx90::.
                                | فارسی | English

ساکشن روغن برقی ویژه سواری
ساکشن روغن برقی ویژه کامیون
روغن ریز کامیون برقی/بادی

09123343148 @amgco.ir
www.amgco.ir @amgco
@amgco.ir @amgco


دستگاه ساکشن روغن موتور برقی AMG:

ظرفیت مخزن تانک روغن :
75 لیتر
ظرفیت شیشه شاخص :
9 لیتر
میزان قدرت مکش روغن :1.2 لیتر در دقیقه پراپ 6
ابعاد دستگاه:55*45*140
پمپ خلاء:تحت لیسانس تایوان
وزن خالص :48 kg
کشور سازنده :ایران
شرح:

ساکشن روغن برقی 90لیتری AMG جهت تخلیه روغن انواع ماشین سواری میباشد .ساکشن روغن همچنین برای تخلیه روغن انواع دستگاه ها وادواتی که نیازبه تعویض روغن دارند کاربردی میباشد.این دستگاه به دلیل مخزن بزرگ مناسب مغازه های تعویض روغنی میباشد.ساکشن روغن برقی باولتاژ220وقابلیت 12ولت نیز اراِیه می گردد.ساکشن برقی 90لیتری دارای 24ماه گارانتی و10سال خدمات پس از فروش میباشد.پمپ دساکشن روغن برقی تحت لیسانس تایوان وباقدرت بالامیباشد.

برای تعویض روغن می توان از پیچ کارتل موتور استفاده کرد که این روش قدیمی و منسوخ شده است اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی ساکشن روغن برقی برای این عمل طراحی شده است که با مکانیزم ایجاد خلاء توسط باد و سپس مکش روغن از انتهای مخزن روغن موتور خودرو به راحتی عملیات تعویض روغن موتور صورت می پذیرد و همچنین دیگر نیازی به باز و بسته کردن پیچ کارتل نمی باشد .

ساکشن روغن برقی AMG دارای 4پراپ برای ماشین های مختلف می باشد که استفاده صحیح از هر پراپ باعث سرعت بخشیدن به عمل مکش روغن خودرو می شودو همچنین دارای یک پراپ کوچک مخصوص ماشین های tu5 را دارا می باشد که قدرت مکش با استفاده از ان بسیار بالا می رود.


مزایای استفاده از دستگاه ساکشن روغن موتور

  • استفاده آسان برای تخلیه روغن کهنه انواع خودرو
  • تمیزی محیط پارک خودرو با توجه به اینکه برخی کارتل ها ضربه خورده و ناصاف است و نشتی روغن دارد و با بست و باز پیچ کارتل آسیب بیشتر می گردد.
  • عدم بازو بسته کردن پیچ کارتل و خرابی آن
  • عدم نیاز به چال سرویس با توجه به استاندارد روز دنیا
  • مشاهده روغن سوخته تخلیه شده توسط صاحب خودرو و نشان دادن وضعیت سلامت خودرو به جهت عدم مخلوط بودن روغن با آب یا مواد دیگر
  • تمیزی محل و نریختن روغن سوخته در محیط تعمیرگاه
  • انجام عملیات مکش کامل و تخلیه روغن از روی موتور خودرو
  • اندازه گیری کامل روغن و اطمینان از مقدار کاهش روغن

ساکشن روغن موتور برقی قدرت مکش بیشتری داشته و مهم ترین مزیت ساکشن روغن موتور برقی ، عدم نیاز به کمپرسور باد می باشد و با برق شهری و برخی مدل ها با برق باتری خودرو کار می کند . همچنین در مدل هایی ساکشن روغن موتور برقی حالت ۲ منظوره داشته و برای تزریق روغن و مکش روغن مورد استفاده قرار می گیرد ضمنا” در مدل هایی ساکشن روغن موتور دارای قیف بالا می باشد که اصطلاحا” به آن ساکشن روغن موتور قیف دار می گویند و عملکرد قیف بالا فقط برای مصارف تخلیه روغن از زیر پیچ کارتل موتور هنگامی که خودرو روی جک های بالابر می باشد استفاده می گردد و روغن کهنه را به داخل مخزن انتقال می دهد ، ساکشن روغن موتور در مدل های زیر بصورت معمولی و قیف دار در بازار موجود می باشد .


قطعات تشکیل دهنده اصلی دستگاه ساکشن روغن موتور ها:

- الکترو موتور وکیوم پر قدرت
- اتوماتیک وکیوم
- شیر یک طرفه وکیوم
- سوپاپ اطمینان روی مخرن ساکشن روغن
- 4 عدد پراپ (شیلنگ تخلیه روغن)
- 1 عدد واسطه تخلیه ویژه موتور TU7
- شیر تخلیه روغن از موتور به ساکشن
- مخزن جمع آوری روغن سوخته
- فانوس شفاف از جنس 100٪ آکرولیک تایوانی
- گیج وکیوم
- شیر تخلیه + شیلنگ تخلیه روغن سوخته از ساکشن به بشکه
- شیلنگ فنری
- دو چرخ گردان در پشت دستگاه
- دو عدد چرخ ثابت جلوی دستگاه


 نحوه عملکرد دستگاه ساکشن روغن موتور به شرح زیر می باشد:

- شیر سر شیلنگ فنری دستگاه و شیر زیر فانوس بسته شود.
- دو شاخ دستگاه را به برق زده کلید دستگاه را به حالت روشن تغییر بدین لامپ داخل کلید روشن می شود.
- به درجه وکیوم نگاه کنید درجه وکیوم بالا می رود پس از چندثانیه درجه به 600 نزدیک شده و دستگاه خاموش می شود.
- در صورت باز نمودن شیر شیلنگ فنری فشار درجه وکیوم کم شده وحدود400mg باز روشن می شود.
-
شیلنگ مناسب(پراپ) خودرو را انتخاب نموده و در محل گیج روغن خودرو قرار دهید.
- سپس سری شیلنگ دستگاه ساکشن روغن را به واسطه شیلنگ اتصال بدین.
- شیر روی دسته شیلنگ فنری را باز کنید.
- روغن با قدرت بالا تخلیه می شود.


گارانتی دستگاه:

- قبل از نصب و راه اندازی محصول حتما با هماهنگی شماره درج شده روی برگه گارنتی تماس بگیرید.
- جهت فعال شدن گارانتی سریال دستگاه بهمراه مدل به شماره سامانه پیام کوتاه درج شده روی برگه ضمانت نامه ارسال می شود.
- گارانتی دستگاه 24 ماه می باشد.


انواع ساکشن روغن موتور:

1-ساکشن روغن موتور برقی  با برق خودرو: مکانیزم عملکرد ساکشن روغن موتور برقی با برق موتور با الکتروموتور که درونش قرار گرفته است که نیرویش را از باتری خودرو تامین کرده و خلا را ایجاد می کند ولی مورد استفاده جهت امداد خودروها و یا مصارف خانگی است چونکه از لحاظ عملکرد ، قدرت مکش کمتری نسبت به ساکشن روغن بادی و  ساکشن روغن موتور برقی (با برق شهر) را داراست و مناسب برای تعمیرگاهها و اتو سرویس ها نیست.
2- ساکشن روغن بادی : مکانیزم عملکرد این دستگاهها تنها ازطریق باد است و نکته مثبتی که دارد این است که نیازی به برق ندارد پس دینام هم ندارد و در نهایت استهلاک کمتر و عمر بیشتری در مقایسه با ساکشن روغن برقی دارد.
3- ساکشن روغن دو منظوره:ساکشن روغن دو منظوره عملکرد مکش و تخلیه ای شبیه به ساکشن روغن بادی  و برقی دارد. تفاوت این مدل در این است که می توان پس از تنظیم پیچ جداگانه روغن جدید را تزریق کرد.
4- ساکشن روغن موتور برقی : مشابه ساکشن روغن موتور برقی که با برق خودرو کار می کند ساکشن روغن معمولی مکانیزم عملکردش با برق موتور با الکتروموتور که درونش قرار گرفته است که نیرویش را از باتری خودرو تامین کرده و خلا را ایجاد می کند اما نیازی به کمپرسور باد نداشته و پریز برق نیاز همیشگی ما برای کار با ساکشن روغن برقی است.
5-  ساکشن روغن قیف دار:  ساکشن روغنن قیف دار هم مدلی برقی دارد و هم بادی و تفاوتش تنها در داشتن قیف بالای آن است و استفاده از قیف بالا تنها جهت مصارف تخلیه روغن از زیر پیچ کارتل زمانی که خودرو روی جک های بالابر قرار دارد است که به وسیله لوله متصل به قیف روغن سوخته از زیر پیچ کارتل به مخزن اصلی منتقل می شود و عملکرد کلی اش با دستگاه های دیگر یکسان است.
6- دستگاه تزریق روغن: دستگاه تزریق روغن در اتو سرویس ها برای تعویض روغن خودرو های سنگین مورد استفاده قرار می گیرد و با در نظر گرفتن اینکه روغن جدید مورد استفاده برای خودروی سنگین حجمی نزدیک به 40 لیتر دارد و بوسیله اپراتور یا تعمیرکار حمل پیمانه های روغن سخت و سنگین است از دستگاه تزریق روغن ماشین سنگین ، برای ریختن روغن به شکل اتوماتیک و با حجم مشخص شده استفاده می شود. دستگاه تزریق روغن کامیونی هم به صورت برقی و بادی می باشد.
7- ساکشن روغن کامیونی/ساکشن روغن کامیونی جک دار: این ساکشن روغن عملکردی مشابه ساکشن روغن موتور برقی و بادی دارد و تفاوتش در مخزن بزرگتری که دارد می باشد که باعث می شود مورد استفاده برای خودرو های سنگین باشد. در ضمن بعضی از مدلهای دستگاه ساکشن روغن کامیونی جک دار است که مخزن بالای آن خم شده و هم سطح زمین می شود تا در زمان نیاز به تخلیه روغن از زیر پیچ کارتل به داخل مخزن از آن استفاده شود.

کلیه حقوق مطالب سایت متعلق به مجموعه AMG می باشد.
Email:info@amgco.ir - telegram.me/amgco - instagram.com/amgco.ir